utorok 5. mája 2015

Our trip to Budapest

Minulý týždeň v stredu sme si s mojimi dvomi Helenami spravili výlet do hlavného mesta našich južných susedov. V Budapešti sme takto spolu boli asi po polroku, no toto leto sa tam snáď zopárkrát otočíme.
Náš výlet spočíva v tom, že sa taxíkom odvezieme do najbližšieho mesta v Maďarsku a tam nastúpime na priamy spoj do Pešti. Inak tomu nebolo ani teraz. Paula bola po nočnej, tak si išla zdriemnuť na sedadlo, my s Monči sme si sadli na schodíky pri zadných dverách, keďže bol autobus plný. Ešte na začiatku Pešti mi pán vodič napravil kríže, keď prudko zabrzdil v premávke. Zatiaľ nebolí nič. :D
Po Pešti využívame MHD a našou prvou zastávkou bol West End, kde sme si dali povinné raňajky v McDonalde. Potom nás nečakalo nič iné ako nekonečné nákupy, nákupy a nákupy. West End vystriedalo námestie Blaha Lujza, kde sme vymietli asi každý second hand, ale bohužiaľ sme nemali šťastnú ruku (či ruky?). Z Blaha Lujzy sme precupitali až na ulicu Váci a námestie Vörösmarty. Tu sme sa však nezdržali dlho, lebo naše žalúdky už vyspevovali. Milo ma však prekvapilo, ako sa tu starajú o chodníky (viď foto nižšie). Bolo už asi pol tretej, takže prišiel čas na našu poslednú zastávku, a to nákupné centrum Arena Plaza. Dopriali sme si obedovú nádielku v našom obľúbenom čínskom fastfoode a potom opäť nenastal čas na nič iné, ako na nákupy. Na hodiny som sa pozrel o pol siedmej a v tom ma zalial pot, že som si vlastne ešte nič nekúpil, len jedny lennonky ešte vo West Ende (btw, som s nimi in love!). Prázdne ruky som potom zapratal aspoň nejakými nákupnými taškami a výkričník s podtextom, že si nič iné neodnesiem, rýchlo zmizol. Po zhone sme si nemohli nedopriať, už tradične, cheesecake s drinkom v Starbuckse. Náš výlet sa prichýlil ku koncu, my sme sadli na posledný autobus a doma sme boli niečo málo pred polnocou.
Výlety do Pešti mám rád, páči sa mi to mesto, prístup ľudí a nie je nič lepšie, keď to ešte skombinujete so svojimi best!
Takže Pešť, snad brzy nashledanou!


4 komentáre:

 1. Budapešť je krásná, sic jsem tam byl jen jednou, a ještě na Silvestra, takže zážitek je umocněný alkoholem,ale i tak. Těším se, až do ní tento rok zase vyrazíme =).

  Mišo
  www.ontheleaf.net

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Potom sa s nami snáď podelíte nejakými zaujímavými fotkami! :)

   Odstrániť
 2. Your blog is beautiful. Love your sense of photographing ! www.stylnoxe.com

  OdpovedaťOdstrániť