nedeľa 28. júna 2015

Silent Water

Som v znamení rýb, takže mojím živlom je voda.
Som citlivý. Niekedy až príliš, no nedokážem to v sebe potlačiť. Niekedy sa však márne snažím.
Som tichý. Teda bol som. No vlastne stále som. Pri prvom kontakte s novými ľuďmi som málokedy výrečný. Keď ich však poznám o čosi dlhšie, melem a melem.
Som však smelší, ako som býval niekedy dávno. Dávno pred strednou školou. Teraz som z nej už vlastne rok vonku. Celkom ma však zmenila. Do Nitry som prišiel ako do úplne cudzieho mesta, nepoznal som nikde nikoho, nikde nič. Bol som zatúlaný vrabec vo 'veľkom' meste (vo vtedy pre mňa veľkom meste, keďže pochádzam z malého mestečka). Býval som na stredoškolskom internáte. Tie podmienky tam boli také, aké boli, ale keď sa na to spätne pozerám, aj tak bolo super. Nikdy by som si nebol povedal, že mi to dá do života tak veľa.
Naozaj.
Trošku viac som sa osamostatnil, zmenilo to čiastočne aj moju povahu, správanie. Nitra mi toho dala naozaj veľa a stále sa tam s úsmevom na perách vraciam.
Spoznal som veľa ľudí, ale len tí správni zostali. S ktorými je stále o čom, s ktorými sa dá zaspomínať na spoločné zážitky, ale aj plánovať tie ďalšie, nové.
V Nitre som dospel. Čiastočne sa mi vyostrilo vnímanie života ako takého.
Tak, ako môže byť voda pokojná, ale i rozbúrená, tak isto aj moje vnútro. Pri jemnom vánku na hladine hrajú jemné vlnky, no pri väčšom podnete to vyzerá vcelku hrozivejšie.
Taká nejaká je aj moja povaha. Tichá, no inokedy zase hlučná ako rozbíjajúce sa vlny o okraj útesu.
V Nitre som sa nejak uvoľnil. Za 4 roky štúdia som ju spoznal celkom dobre. Baví ma spoznávať nové miesta. Keďže minulý rok mi za hlúposť iných nevyšla Viedeň a Bratislava ma nejak neláka, na jeseň sa vidíme v Prahe.
Prijali ma!

long fit tričko - H&M
riflové kraťasy - Pull&Bear
tenisky - Nike Air Force 1 (www.footshop.sk)
šiltovka, okuliare - New Yorker

6 komentárov:

 1. super foto! vela zdaru v prahe :) ivo

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Páni, asi první bloger, na kterého jsem narazila :O
  Praha je vážně úžasná =) pro mě sice moc velká, ale..má svoje kouzlo =)
  http://allys-cook.blog.cz/

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Mňa práve, že mestský typ života baví.
  Uvidíme, či ma to časom neprejde. Snáď nie! :)

  OdpovedaťOdstrániť