streda 14. októbra 2015

Jesenný ošiaľ

Vonku máme jeseň v plnom prúde a ten prúd strhol aj mňa.
Po skoro ročnej pauze som opäť v tom. Opäť povinnosti na dennom poriadku, opäť škola, opäť nové priority.
Ale nevadí mi to.
Zatiaľ tento nával zvládam a v tom prúde sa netopím. Úprimne, som aj rád. V škole sa to len rozbieha a zatiaľ sa mi tam páči. Či len preto, že sa to rozbieha? :D

Ako som sa dostal do Prahy, čas neúprosne letí. Vôbec neviem, ako ubehli tie tri týždne, čo som tu. Zatiaľ tých povinností nemám nejako veľa, že by som to nezvládal. Ale tak viete, som na novom mieste a nie hocijakom. Praha ma hneď zaujala a je tu skutočne krásne. Keď zrovna nesedím v škole, čas trávim niekde vonku v uliciach. Baví ma spoznávať to tu, i keď zatiaľ nešliapem na chodníčky nejakých tajnejších uličiek.

Priznám sa vám, že som nečakal, že to tu bude až také mega. A to ako fakt!
Keď práve nebežím na prednášku, lebo nestíham, keďže si pri chystaní hovorím, že mám ešte času dosť, tak veľmi rád zastanem a rozhliadnem sa. Predsa je to tu pre mňa všetko nové, keďže som v Prahe nikdy predtým nebol.
A keď nie som v škole, tak sa venujem blogu, blízkym a kamarátom. Dal som si predsavzatie, že sa v Prahe musím aspoň trocha vrátiť k pravidelnejšiemu prispievaniu príspevkov. 
Zatiaľ ma to drží, ale to som tu len naozaj krátko.
The autumn atmosphere is everywhere around me (school included).
After almost a year long break I'm back. Once again duties are on my daily plan, once again school, and once again new priorities
But I don't mind.
I am handling this avalanche quite well and it has not ovewhelmed me yet.
Honestly, I'm glad. Everything is just beginning at school 
and I like it here now. Or is it because it's just beginning? :D 


Since I came to Prague, the time lies so quickly. I have no idea where did last 3 weeks go. The amount of duties I have is not so big  to make me unable to handle them. But you know, I am in the new city, and not just any city. Prague took my interest immediately and it is really splendid here. While I am not sitting at school I spend in the streets. I am keen on exploring the city, even though I don't dare to venture of the beaten paths yet. 


I admit, I didn't expect it here to be so awesome. Truly!

When I don't have to hurry for a class, since I always keep telling myself that I have planty of time, I like to stop for a while and take a look around me. Everything is new for me since it's my first time in Prague.
And when I am not at school, I try to work on my blog and my friends. I promised myself I have to add a little more posts again. I am keeping this promise for now, but I am really not very long here.
Keď už som spomínal tú školu, tak som si na telesnú zvolil powerjogu. Konečne! Aspoň nejak ten ošiaľ stopnem. Powerjoge som sa pár mesiacov (asi doslova) venoval v Nitre a nevedel som si to vynachváliť. Ten pocit po každej hodine. Fakt niečo super. No a teraz som sa po asi roku a pol opäť postavil do polohy bojovníka, spravil strechu, či chaturangu. Na druhý deň ma bolel každučký sval môjho tela, až mi bolo do smiechu. Ale stálo to zato a som rád, že využívam opäť možnosť chodiť pravidelne na toto doko cvičenie.

Keď však práve necvičím a chcem nejak vypnúť, i keď nemôžem, stačí keď sa pozriem na Buddha náramok a energia, ktorá z neho sála, ma hneď dobije. Jeden matný čierny som vám ukázal už v predošlom príspevku. Je zo stránky Gentlemen’s, kde majú na výber mnoho pekných pánskych doplnkov, z ktorých si, ako som už spomínal minule, určite každý vyberie. Komunikácia s personálom nemá chybu a svoj produkt dostanete za pár dní. 
Ak sa bojíte kvality, tak skutočne na ten strach zabudnite. Tie produkty zato naozaj stoja a vy sa budete tešiť, kedy si nimi opäť oživíte svoj outfit. Tak ako ja. Už sa neviem dočkať, kedy si zase nejaký ďalší doplnok od Gentlemen’s doprajem. 

Zajtra cestujem na pár dní do Bratislavy, takže už pár dní na nič iné nemyslím. Neviem sa dočkať! Svoj Buddha náramok ale beriem so sebou. :) 
Coming back to school. I joined poweryoga classes for a P.E. Yay! I can stop this whole craze for a moment. I was doing poweryoga few months (literally) in Nitra and I really loved it. That feeling after each lesson. Something really great. And now, after a year and half I did a warrior pose or chaturanga. Next day every muscle in my body hurt so much I had to laugh. But it was worth it and I am glad I have the opportunity to regularly attend these classes 

While I am not doing yoga and I wanna get away from the craze I just look on my new Buddha bracelet (link) and I can feel it's energy charging me up. I have already shown you the matte black one (link) in previous post. It's from website Gentlemen's, where they have huge sortiment of fancy male accesories (link), from which, as I said in my last post, you will definitely pick something for you. The 

communication with their staff has no flaws and you will recieve your chosen product in few days. If you are worried about the quality, stop worrying. The products (link)are really worth it and you will be happy, when given an opportunity to improve your outfit with it. Just like I did. I can't wait for the moment I will buy something else from Gentlemen's.

Tomorrow I am travelling to Bratislava, so I am thinking about nothing else. I can't wait! But the Buddha bracelet is travelling with me. :)

trench coat - second hand
t-shirt - market
jeans - H&M
sneakers - Converse
sunglasses - second hand (H&M)
bracelet - Gentlemen's

6 komentárov:

 1. I´ve always wanted to have a trench coat!!
  This is nice! No good ones around here.
  Greetings!
  DOWBOND

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Me not. But when I tried one, I have fallen in love. :)
   Good luck! :)

   Odstrániť
 2. Oj. Až takto na tebe Praha působí? Chtěl bych pak nějaké srovnání s Vídní (dávám nápad na článek ;) ).
  No a až začneš objevovat právě ty uličky, to pak teprve začne láska k tomuto městu ;). My každou chvíli najdeme něco nového..i na Starém městě třeba..
  Btw., ta stěna porostlá červeným plazivým listím je dokonalá..kde to je? =)

  Mišo
  www.ontheleaf.net

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Mišo, v prvom rade ďakujem za super komentár! :)
   A áno, pôsobí. Vieš, skoro rok som do veľkomesta chodil len na pár dní (max). Chýbalo mi to a tu sa toho ponúka veľa, nielen pre oko, ale aj pre pôžitok. :) Článok beriem na vedomie, dík za radu! ;)
   Presne to mám rád, čo píšeš. Proste žiješ na nejakom mieste, no ono ti stále ponúka niečo nové, niečo nepoznané.
   Je to medzi zastávkami Hřebenka a U Palaty (v smere zastávok na pravej strane), určite to neprehliadneš. :)

   Odstrániť
 3. Perfektne fotky ako aj kabat, azda sa ti podari viac toho stihat. Ja by som tiez rada zacala chodit aspon na nejaku jogu, ale nejak sa k tomu neviem dostat. Je v podstate super, ze si to mozete vybrat v ramci telesnej

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Ďakujem! :)
   Nooo, pomaly sa to začína kopiť. :D
   Určite si nájdi čas, nebudeš ľutovať. :)

   Odstrániť